Використання сучасних технологій, нових підходів є основою покращення навчального процесу, це необхідність і для очної, і для дистанційної школи. Коли студент чи учень повинен приходити на навчання за розкладом. Очна форма навчання передбачає особисту присутність учнів або студентів в навчальному закладі. По-перше, щоб прийняти дітей, школа повинна мати укриття. Поцікавтеся, чи є воно у вашій школі і чи відповідає вимогам.
Розвиток і нові знання – це дві основи, які в будь-який час матимуть актуальність. В період карантину, ми, в більшій мірі, перейшли в формат онлайн навчання. У цьому є свої плюси і мінуси, які також присутні і в офлайні. Зрозуміти, що більше підійде вам і яке навчання вибрати, ви зможете, прочитавши наш порівняльний список з ТОП-10 основних пунктів.
Онлайн-навчання — це форма здобуття освіти, при якій учень відвідує онлайн-заняття в режимі реального часу, займається з викладачем разом з іншими студентами. Згідно з 9 статтею Закону України “Про освіту” таке поняття як онлайн-школа ще не затверджене. Найбільш наближене до нього — дистанційна освіта. Онлайн-навчання – це процес, коли студенти отримують доступ до освіти та знань через віртуальні класи. Особливість такого навчання полягає в тому, що воно відбувається дистанційно. В онлайн-навчанні є можливість доступу до навчальних матеріалів, опублікованих викладачами у будь-якому куточку світу, якщо вони мають необхідне обладнання та активне підключення до Інтернету.
Відпочинок вашого мозку після навчання має вирішальний вплив на високу продуктивність. Якщо ви розумієте, що працюєте над складним завданням без особливого прогресу вже годину, саме час зробити перерву. Прогулянка на вулиці, освіжаючий душ або розмова з товаришем можуть зарядити вас енергією і навіть надихнути на нові ідеї. Якщо на платформі, де ви навчаєтеся, є форум або чат для обговорення — додавайтеся.
- Тобто школа не може примусити до очного навчання, якщо батьки з цим не згодні.
- Великі школи можуть собі дозволити збирати дітей однієї паралелі в окремий «дистанційний» клас.
- Це важливо як для фізичного, так і для ментального здоров’я.
- Нестабільний інтернет може стати перешкодою під час навчання.
- Зараз для українських школярів доступні кілька освітніх форматів (наприклад, очна, дистанційна та індивідуальна форми).
Не кожна школа в Україні спроможна забезпечити дистанційну форму здобуття освіти. Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет заявив, що Державна служба якості освіти проведе моніторинг дистанційної форми навчання. “Однак хочу підкреслити, що дистанційне навчання не замінить очну форму” – зазначив він. Чому ж “дистанційку” українські посадовці, вчителі, школярі та їх батьки сприймають більше як вимушений крок, вона пояснила в ефірі Українського радіо. У сучасному світі, онлайн навчання зарекомендувало себе як відмінний варіант для тих, хто не має можливості відвідувати класичні курси. Онлайн курси, зокрема в галузі ІТ, є дуже популярними серед тих, хто хоче здобути нові знання та вміння, а також покращити свої професійні навички.
Сьогодні ми поговоримо про один із важливих аспектів німецької мови – Verben mit Präpositionen (дієслова з прийменниками).
До таких шкіл учнів зараховують незалежно від території обслуговування. На сайті закладу освіти (за його відсутності — на сайті засновника) оприлюднюють інформацію про забезпечення здобуття освіти за дистанційною формою. В Україні 1,2 млн студентів, і третина з них навчається заочно. Якщо подивитись статистику приватних ВНЗ – на заочці половина і навіть більше.
Розклад ділиться на парний і непарний тижні та є сталим за предметами. Уроки проводяться очно або дистанційно залежно від форми, на якій перебуває клас. Саме таку модель сьогодні реалізує більшість шкіл в Україні, які обрали змішаний формат навчання. У загальному розумінні змішане навчання – це навчання, за якого частина пізнавальної діяльності учнів відбувається на уроці під безпосереднім керівництвом учителя, а інша – у самостійній роботі з електронними ресурсами. Дистанційне навчання – це варіант реалізації заочної форми навчання, який ґрунтується на використанні специфічних освітніх технологій із сучасними методиками навчання, технічними засобами зв’язку та передачі інформації. Нормативна база, яка при цьому використовується, – це нормативна база заочної форми навчання.
Це використання комп’ютерних технологій у реальному часі (вебінар, відеоконференція, онлайн-семінар, онлайн-урок, онлайн-заняття тощо). Сімейна або ж домашня форма навчання передбачає організацію навчання учнів самостійно батьками дитини. Тобто дитина зарахована до навчального закладу, але вчителі тільки перевіряють рівень засвоєння знань приблизно 4 рази на рік і взалежності від рівня оцінюють дитину. Вони не займаються з нею і не дають завдань, це роблять батьки самостійно, маючи календарно-тематичне планування, тож обираючи сімейну форму навчання своєї дитини, ви маєте це усвідомлювати. У більшості онлайн-шкіл є свої платформи, де студентам надають доступ до особистого кабінету з записами лекцій і завданнями.
Ви самі (автори статті), зрозуміли , що написали? Останніми роками у повсякденному вжитку українців, у спілкуванні та засобах масової інформації широко використовуються іншомовні слова «онлайн» і «офлайн», які для української мови є запозиченими з англійської. Тому напишемо речі, які засновані на нашому власному досвіді. А також як ми працюємо з цими складними моментами.
25% виручених коштів з продажу ми передаємо на ЗСУ та допомогу українським біженцям. Усі ці переваги є головними аргументами прихильників традиційної освіти. Основний акцент – на самостійному вивченні заданого матеріалу. Пам’ятна дата, що вiдзначається щорiчно у цей день за iнiцiативою ООН. Вся інформація на ресурсі оновлюється щодня та викладається трьома мовами – українською, англійською та російською.
Якщо у школі є онлайн-уроки чи хоча б консультації, то спілкування й пояснення матеріалу гарантовані. Якщо у школі достатня кількість батьків висловила бажання, щоб їхні діти навчались дистанційно, школа може зробити ротацію учнів між класами та відкрити дистанційний клас. За нормативними документами, такий клас можна відкривати для п’яти і більше учнів. Результати опитування серед батьків та вчителів дадуть змогу адміністрації школи більш чітко розуміти побажання щодо форми та формату навчання, очікування, перестороги та можливості учасників освітнього процесу.
Вчителі можуть пояснювати тему онлайн для всіх учнів, а відпрацьовувати у класі. Якщо такий підхід не вдається реалізувати, краще перевести “дистанційників” на індивідуальні форми навчання, а очне проводити повноцінно. Якщо школі не під силу забезпечити дітей і очною, і дистанційною освітою одночасно, то управління освіти мають запропонувати комунальні (тобто безоплатні) заклади, де дитина зможе навчатися дистанційно. Адже, як відомо, не всі школи зможуть працювати очно, і ті, що не відкриються для учнів, — прийматимуть до себе дітей з інших шкіл для дистанційної освіти. Хочеться до свого класу, своєї вчительки, зберегти місце у своїй школі, менше стресу для дитини тощо. Проти них є один залізобетонний аргумент — немає грошей на оплату вчителям додаткових «дистанційних» уроків.
Щоб створити певну атмосферу, забезпечити студентів витратними матеріалами та нетворкінгом – необхідні певні кошти, які ми платимо, щоб пройти навчання. Вони виправдовують себе, адже в фіналі ми отримуємо не тільки знання від викладача, але і певний досвід від кожного відвідувача навчання. Також ми встановлюємо бізнес-контакти та ділимося новою інформацією.
Вивчіть програму заздалегідь, а після підготуйте довгостроковий план виконання ваших основних завдань. Давайте розберемося, що потрібно для ефективного онлайн-навчання і які навички варто прокачати, перш ніж підписуватися на бажані курси. Кращим способом закріпити пройдений матеріал – це пропрацювати його на практиці в парах або групах. Крім того, що ми відточуємо свої навички, ми відразу ж отримуємо зворотний відгук і знову проводимо роботу над помилками. Такий формат дуже ефективний в офлайн навчанні.
Це дасть змогу спланувати навчальне навантаження вчителям, які працюють у таких класах, відповідно до норм, закладених для дистанційної форми навчання. Інша частина навчальних годин планується для роботи в асинхронному режимі. Якщо виникає потреба відкрити нові форми навчання, за якими школа раніше не працювала, відповідне рішення має бути ухвалене педагогічною радою. Про рішення необхідно повідомити засновнику та розмістити інформацію на сайті школи та /або засновника. На зображенні – схема ротації учнів для вивчення східних мов (міжкласні динамічні групи).
Якщо немає бажання чи можливості продовжувати жити за «шкільним» розкладом, можна вибрати замість очної форми заочну. У ній реалізуються самі освітні програми, але до 70% теоретичного матеріалу треба буде самостійно вивчати за підручниками. Пільги, що залишилися, в основному пов’язані зі знижками та/або особливими умовами отримання послуг. Але головне серед них – відстрочення військового призову для юнаків на час навчання. Втім, у більшості сучасників вибір обмежується вищою спеціальною чи магістерською освітою.
Під час такого навчання, переконана експертка, більше постраждають діти сільської місцевості, де бувають проблеми з наявністю інтернета або комп’ютера. Говорячи про онлайн-навчання для школярів — ми говоримо про майбутнє. Останні події в Україні призвели до того, що майже кожен учень вже стикався з формою дистанційного навчання. Для когось — це вимушена міра, для інших — свідомий вибір навчатися в українській школі онлайн.
Поєднання вільного графіка та повноцінної освіти із збереженням основних методик, включаючи семінари, лекції, практику. Однак при цьому так само доведеться вивчати значну частину теорії самостійно. Тому така форма навчання рекомендується до вибору при намірі здобути надалі ще одну вищу освіту, коли ази вже освоєні. Очна форма навчання – це, простими словами, та сама школа, лише вищого стандарту. Таке навчання майже повністю відтворює звичні заняття у шкільництві, просто з іншим переліком предметів і більш об’ємними програмами. Варто зазначити, що затверджена на початку навчального року форма проведення занять може бути змінена у залежності від ситуації в певному регіоні.
У школах традиційно навчальний рік розпочнеться у День знань, 1 вересня 2022 року та завершиться 30 червня 2023 року. Тайм-менеджмент, технічні навички та завзятість — це зрозуміло. Що ще можна зробити, щоб проходження курсу було більш ефективним?
Тобто день, семестр, рік розписаний та завантажений на максимум. Поєднувати таку форму навчання з роботою практично неможливо. Але зараз десь хмикнули студенти, очна форма навчання які після навчання підробляють у нічну зміну чи вечорами виконують замовлення. В аудиторії сама атмосфера максимально розташовує до навчання контентом.